Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 24. února 2020 Matěj

Jaderná katastrofa v Německu

17. 03. 2011 20:10:00
Pí. Merkelová si asi myslí, že si zvýší popularitu u euroekoteroristů a zavděčí se uhelnozelenoplynové lobby.

Tak jsem si zde přečetl že pí. Merkelová hodlá zastavit 7 nejstarších reaktorů v Německu.

Podívejme se, které to jsou:

data zde

Z tabulky je jasné, že pí. Merkelová chce zřejmě z německé sítě odstavit net výkon skoro čtyř Temelínů.

Už se těším, až budou v Německu výpadky proudu jako nyní v Japonsku po zemětřesení a tsunami a zkorumpované šílence vydávající takto politicky sebevražedná, směšná, nebezpečná a nesmyslná politická rozhodnutí jako zde pí. Merkelová voliči konečně zmizí z evropské politiky.

P.S.: Kdesi jsem četl, že při výbuchu v japonské rafinérii zahynulo přes 300 lidí. Odstaví pí. Merkelová i německé rafinérie než se případně zjistí, že německý benzín je zaručeně nehořlavý? Budeme muset v Temelíně dostavět místo dvou bloků šest aby měli v Německu čím svítit?

Mimochodem: U plotu Fukušimské elektrárny měří něco kolem 300 mikroSievertů za hodinu - to je pomalu menší radioaktivita, než lítá z obvyklé uhelné elektrárny -a kdyby něco takového jako z obvyklé uhelné elektrárny čoudilo z normální nevybuchlé jaderné elektrárny, tak ji nikdy nikdo nepovolí spustit do provozu z důvodů nadměrného úniku radioaktivity (jen popílek z uhlí vnáší do životního prostředí ~100x více radioaktivity na vyrobenou kilowathodinu, než normálně pracující jaderná elektrárna, nemluvě o dalších chemických toxinech). Vysvětlujte to ale médiím, které chtějí svou "Černobylskou" katastrofickou senzaci a inzerenty...a politikům, kteří samozřejmě hrajou do karet těm, co platí jejich volební kampaně - jako například ropný diktátor Kaddáfí tu Sarkozyho...

Aktualizace: Podle posledních měření začíná jít radioaktivita u Fukušimské elektrárny konzistentně dolů. Takže pokud můžeme měřením věřit, tak by to napovídalo, že kontaminace mimo elektrárnu je výrazně způsobena především izotopy s krátkým poločasem rozpadu - což by byla dobrá zpráva, protože pevné radioizotopy s dlouhým poločasem rozpadu škodí v prostředí mnohem déle. Poslední hodnota změřená na západní bráně elektrárny - tedy směrem do vnitrozemí byla 263.5 mikroSievertů/h ve 12:00 japonského času (286 mikroSievertů/h bylo v 0:50), která už znamená, že i v bezprostředním okolí elektrárny není bezprostřední radiační zdravotní riziko a museli byste tam za plotem bez ochrany zevlovat nepřetržitě více než týden, abyste dosáhli zákonem maximálně povolené dávky 50 miliSievertů pro pracovníky jaderné elektrárny a dosáhli tak měřitelného statistického rizika vzniku rakoviny. Takže pokud jsou měření prováděná firmou TEPCO pravdivá a nestane se už nic vysloveně nepředvídatelného, možná se brzo dočkáme prasknutí této pečlivě vytvářené "katastrofické" globální mediální bubliny na hranici šíření poplašných zpráv, tak milé různým profesionálním aktivistům, jejich oblblým přívržencům a politickým nohsledům fosilní lobby - jako např. u našeho souseda, kde poslední premiér skončil na teplém místečku u firmy na plynovody Nordstream (nominován Gazpromem, kterému vyjednal německé státní záruky a zároveň postupné zrušení německé jaderné energetiky - konkurence moci a zisků fosilních baronů), místo ve vězení pro superkorupci, konflikt zájmů a velezradu.

A co náš pan Bursík?...ano, ten co nám tady nakonec zase plédoval proti jádru i v době, kdy Rusko zavřelo kohout a Slováci mrzli a chtěli i přes odpor EU znovuspustit odstavený reaktor v Jaslovských Bohunicích.

Článek byl konzultován s RnDr. Ondřejem Chválou PhD z Brookhaven National Laboratory

Autor: Jan Zeman | čtvrtek 17.3.2011 20:10 | karma článku: 29.39 | přečteno: 3189x

Další články blogera

Jan Zeman

USA: Statistika napovídá že republikáni mohou udržet většinu v obou komorách Kongresu

Není vůbec vyloučeno, že si Republikánská strana udrží většinu ve Sněmovně Reprezentantů a v Senátu je dokonce celkem pravděpodobné, že tam dokonce trochu posílí.

6.11.2018 v 19:08 | Karma článku: 14.22 | Přečteno: 344 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Izrael neudeřil v Sýrii, ale bránil své obyvatele před teroristy

Titulky článků o Židovském státě bývají zavádějící a je to i případ toho na webu Seznamzpravy.cz. Nejsou to totiž Židé, kteří si začínají s násilím, ale arabští muslimští fanatici.

24.2.2020 v 17:36 | Karma článku: 28.14 | Přečteno: 528 | Diskuse

Jan Lněnička

30 let od vystopení Václava Havla v americkém Kongresu

Uplynula dlouhá doba a mnohé se změnilo. Díky svobodě tisku jsme se dozvěděli, že všechno je trochu jinak. Mnohé nám k tomu může říci Noam Chomsky, kritik amerického establishmentu.

24.2.2020 v 17:23 | Karma článku: 13.32 | Přečteno: 235 |

Jan Dvořák

Černé pondělí ministryně Maláčové

Pondělek byl pro mistryni Maláčovou škaredým dnem. Už od rána byla v jednom kole. Nejdřív seděla na vládě, a když se pak chystala s kolegy na hromadný výlet za prezidentem do Lán, zkřížili jí plány zakuklenci.

24.2.2020 v 17:20 | Karma článku: 19.25 | Přečteno: 346 | Diskuse

Dušan Póč

Prasárna hejtmanství míří ke krajskému soudu

Zdá se, že pověstné ucho se utrhlo. Napovídá tomu rozhodnutí bývalého hejtmana Zlínského kraje, předsedy krajského Sdružení praktických lékařů a šéfa Okresního sdružení České lékařské komory obrátit se na Krajský soud v Brně.

24.2.2020 v 16:05 | Karma článku: 21.27 | Přečteno: 541 |

Pavel P. Kopecký

Znamení zloby

Změny místopisných názvů jsou přirozené. Někdy z nich na sto honů čiší politika - včetně politické korektnosti.

24.2.2020 v 14:08 | Karma článku: 29.01 | Přečteno: 606 | Diskuse
Počet článků 83 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3732

Studoval jsem elektrotechniku a psychologii a dostal doktorát v oboru psychologie a historie terorismu. Dále intenzivně studuji nejširší otázky geopolitiky. Pracoval jsem i jako poradce v Senátu PČR a pro prezidentskou kancelář. Léta předtím řešil koncepční otázky v síti CZFree. Žiji převážně v cizině, ale do ČR se často vracím si do hospody zakouřit.

Najdete na iDNES.cz